مهار کرونا نیازمند عملکرد قاطع مسئولان است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مَلِک فاضلی، با اشاره به افزایش قابل توجه موارد جدید ابتلاء به کرونا در کشور، گفت: تناقض در عملکرد مسئولان به عنوان الگوی جامعه و بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز پخش ویروس و همچنین برداشتن محدودیت‌های اجتماعی در کلانشهرها موجب شد، مردم احساس کنند خطر بیماری کرونا بر طرف و شرایط عادی شده است. همین موضوع سبب شد بخش زیادی از مردم هنگام حضور در معابر و اماکن شلوغ مسائل بهداشتی را رعایت نکنند.

فاصله گذاری اجتماعی تنها راه مقابله با ویروس است

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه، پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی مهمترین فاکتور برای مقابله با بیماری‌های ناشناخته و نوپدیدی مانند کرونا است، تصریح کرد: قطع زنجیره انتقال و فاصله گذاری اجتماعی تنها راه مقابله با ویروسی است که واکسن و درمان مشخص ندارد. اگر می‌خواهیم چرخ اقتصاد همزمان با کنترل بیماری بچرخد باید بیشتر به موضوع فاصله‌گذاری و رعایت اوصول بهداشتی به ویژه در مناطق پر خطر چون مراکز خرید، پمپ بنزین‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی تاکید کنیم.

مهار کرونا نیازمند عملکرد قاطع مسئولان در اجرای پروتکل‌های بهداشتی است

نماینده مردم شهرستان سراوان و مهرستان در مجلس یازدهم با بیان اینکه مهار کرونا نیازمند عملکرد قاطع مسئولان در اجرای پروتکل‌های بهداشتی است، افزود: بی‌توجهی به مسائل بهداشتی و عادی‌سازی موجب شده در برخی از مناطق محروم همانند سراوان و مهرستان که فاقد امکانات بهداشتی و تخت‌های مراقبت ویژه در بیمارستان‌ها هستند، شاهد اوج‌گیری مجدد این بیماری باشیم به نحوی که آمارهای روزانه ابتلا قطعی به کوید-19 بیش از مجموع آمار یک ماه گذشته در این منطقه است. معتقدم در مناطق محروم فاقد زیرساخت مناسب بهداشتی باید بیشتر به مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری تاکید کنیم و آن هم نیازمند اهتمام جدی مسئولان برای اجرایی‌سازی پروتکل‌ها است.

فاضلی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کرونا مهمترین چالش امروز کشور محسوب می‌شود، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس وظیفه دارد این موضوع مهم را با همکاری و همفکری مسئولان وزارت بهداشت را در اولویت بررسی و پیگیری قرار دهد و با کمک گیری از نیروهای موثر سپاه و بسیج و ... در جهت کنترل بیماری گام‌های موثری بردارد. خانه ملت


پایان پیام/

مطالب مشابه