تاکنون هیچ مورد ابتلای بیماران مبتلا به ایدز به کرونا گزارش نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مینو محرز با اشاره به اینکه تاکنون بیماران مبتلا به ایدز دچار بیماری کرونا نشده اند، گفت: در حال حاضر برخی از داروهایی بیماران مبتلا به ایدز مصرف می کنند برای مبتلایان به کووید ۱۹  نیز تجویز شده و جزو پروتکل های درمانی بیماران کرونایی است.

متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته علمی کرونا ادامه داد: امروزه مطالعه ای بر روی ۲ هزار بیمار بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) و ۲۰ هزار بیمار سرپایی که مبتلا به ایدز بودند، انجام گرفته است که نشان می‌دهد هیچ یک از این افراد به کرونا مبتلا نشده‌اند، در بیمارستان امام خمینی(ره) کلینیکی  مخصوص بیماران مبتلا به ایدز  راه اندازی شده است که ۷۰۰ بیمار در آن به طور مرتب در حال تردد هستند، اما هیچ کدام از این افراد به بیماری کرونا مبتلا نشده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: با وجود اینکه پرسنل بیمارستان و کلینیک واقع در بیمارستان امام خمینی(ره) به بیماری کرونا مبتلا شده اما گزارشی از ابتلای بیماران درگیر ایدز به کووید۱۹ گزارش نشده است، با توجه به راهکارهایی که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بیان شده مردم باید نکات بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند و از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر و مراکز شلوغ بپرهیزند. رعایت این گونه مسائل برای افراد پرخطر و سالمندان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

پایان پیام/

مطالب مشابه