تحویل فوری تجهیزات کشف شده کرونا ادامه دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، با شیوع ویروس کرونا برخی با سوءاستفاده از شرایط موجود و نیازی که به تجهیزات مربوط به پیشگیری یا مقابله با کرونا وجود داشت، دست به احتکار این اقلام زدند که در ادامه کشف شدند.

طبق قانون، کالاهای کشف شده قاچاق و یا متروکه برای تعیین تکلیف در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می گیرد؛ از این‌رو تجهیزات کرونای کشف شده نیز در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفت.

اما از همان ابتدا سازمان اموال تملیکی اعلام کرد که با توجه به شرایط اضطراری موجود، برای افزایش سرعت تحویل کالاها توافقی بین این سازمان و سازمان تعزیرات حکومتی انجام شد که بتواند تمامی کالا و لوازم بهداشتی مربوط به کرونا بعد از کشف و ثبت بلافاصله در محل کشف و با دریافت حکم قضایی طی صورت جلسه‌ای به معاونت‌های دارو و غذا به سراسر کشور تحویل شود.

آن طور که میرمعینی عضو هیات مدیره و معاون بهره‌برداری و فروش سازمان اموال تملیکی اعلام کرده است، روند تحویل فوری این سری از کالاها همچنان به روال تعیین شده ادامه دارد.

وی افزود: بررسی و تحویل کالای مربوطه به صورت روزانه انجام می‌شود و هر آنچه که تاکنون به سازمان اموال تملیکی تحویل داده شده فورا ترخیص و در اختیار معاونت غذا و داروی استان یا هیات ارزی مورد نظر بهداشت بهداشت قرار می‌گیرد، در عین حال که ممکن است اعلام شود که کالا به بیمارستان یا هر محل دیگری تحویل شود که این کار بلافاصله انجام می‌شود.

عضو هیات مدیره و معاون بهره‌برداری و فروش سازمان اموال تملیکی گفت: در حال حاضر هیچ کالایی داخل سازمان وجود ندارد و بدون معطلی تحویل می‌شود و تا پیش از این نیز چندین مرحله از انواع کالا ترخیص و در اختیار بخش‌های مربوطه مدنظر وزارت بهداشت قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا در مراحل قبل چندین میلیون ماسک و دستکش یا اقلام دیگر مانند الکل، پتو، دستگاه تب سنج یا سایر کالاهای بهداشتی مورد نیاز برای مقابله با کرونا بعد از کشف در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته بود که به زیرمجموعه وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

پایان پیام/