در سیستان بلوچستان آب برای آشامیدن وجود ندارد، چه برسد رعایت بهداشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مَلِک فاضلی، با اشاره به افزایش قابل توجه آمار ابتلا به کرونا در کشور، تصریح کرد: کمیسیون بهداشت و درمان هفته گذشته در رابطه با آخرین وضعیت کرونا و اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع بیماری با وزیر بهداشت و معاونان آن وزارت خانه جلسه ای برگزار کرده و در خصوص برنامه‌های آینده وزارت بهداشت بحث و گفت‌وگو صورت گرفت. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم ادامه داد: کرونا، ویروسی ناشناخته بوده و رفتاری غیر قابل پیش‌بینی دارد، قبل از شروع فصل تابستان پیش بینی می‌شد انتقال ویروس در دمای بالا و هوای گرم کاهش پیدا کند. اما امروز مشاهده می‌کنیم که بیماری کوید-19 در مناطق گرم کشور چون اهواز نیز گسترش قابل توجهی داشته و کماکان قربانی می‌گیرد.

وی بهترین راه کار مقابله با کرونا را جدا سازی جمعیت و فاصله گذاری اجتماعی دانست و افزود: فاصله گذاری اجتماعی تنها توسط وزیر بهداشت عملیاتی نخواهد شد و همکاری همه مسئولان جامعه را می‌طلبد. به عنوان مثال با بازگشایی وسایل حمل و نقل عمومی اماکن رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد. از این رو باید برای حمل و نقل های عمومی به ویژه در کلان شهرهای کشور برنامه‌ریزی مشخص و مدونی داشته باشیم.

فاضلی با اشاره به مشکلات بهداشتی و درمانی مناطق کم برخوردار و محروم کشور گفت: در مناطقی مانند سیستان بلوچستان که آب برای آشامیدن وجود ندارد، نمی‌توانیم از مردم بخواهیم مسائل بهداشتی مانند شست و شو مداوم دست و صورت را رعایت کنند همچنین تا زمانی که روستاها 350 کیلومتر با مرکز درمانی و بهداشت فاصله دارند و از حداقل‌های درمانی و بهداشتی و درمانی محروم هستند، امکان رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی به منظور کنترل این بیماری بسیار دشوار است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم در پایان تصریح کرد: ما باید از حداقل امکانات بهداشتی و درمانی موجود حداکثر استفاده را داشته باشیم و این امر نیازمند همکاری همه بخش‌ها و دستگاه‌ها مربوطه و توجه ویژه به مناطق محروم و کم برخوردار کشور است.

پایان پیام/

مطالب مشابه