باید در اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو تجدید نظر کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، فداحسین مالکی درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو گفت: از قاچاق دارو باید جلوگیری شود. در بخش دارو می‌توان گفت مافیای وجود دارند که از وضعیت فعلی کشور سوء استفاده می‌کنند. درحال حاضر قیمت دارو در ایران خیلی پایین تر از کشورهای مجاور است. دلیل این موضوع یارانه ای است که در قالب ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو از سمت دولت پرداخت می شود.

وی افزود: به عبارتی می توان گفت برنامه ریزی های اشتباه وزارتخانه‌های اقتصادی دولت زمینه قاچاق دارو را فراهم کرده‌اند. باید سیاست گذاری اقتصادی کشور را اصلاح کنیم که یک نمونه آن اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: باید در اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو تجدید نظر کرد، در عین اینکه باید از مصرف کننده‌های واقعی دارو در کشور همچون بیماران خاص و سایر بیماران حمایت کنیم باید پاسدار منابع مالی کشور هم باشیم.

به گزارش فارس مالکی در پایان گفت: متاسفانه با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای همچون دارو کشور را به هم ریخته‌اند. اصلا مشخص نیست که ارز را به چه شرکت‌های می‌دهند. مدیریت این موضوع مطالبه جدی مردم و مجلس است.

پایان پیام/

مطالب مشابه