تاکنون بیش از ۲۲۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین ۲۰۳ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۱۳۶ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۲.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۶۸۲ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۸۷ هزار و هند با بیش از ۴۴۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۴ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۴۲,۲۸۸,۲۰۵ مبتلا، ۶۸۲,۳۴۱ قربانی
2_ هند ۳۳,۳۱۶,۷۵۵ مبتلا، ۴۴۳,۵۲۸ قربانی

3_ برزیل ۲۱,۰۱۹,۸۳۰ مبتلا، ۵۸۷,۸۴۷ قربانی
4_ انگلیس ۷,۲۸۲,۸۱۰ مبتلا، ۱۳۴,۴۴۶ قربانی

5_ روسیه ۷,۱۷۶,۰۸۵ مبتلا، ۱۹۴,۲۴۹ قربانی
6_ فرانسه ۶,۹۱۷,۴۶۰ مبتلا، ۱۱۵,۶۹۷ قربانی

7_ ترکیه ۶,۷۱۰,۶۶۶ مبتلا، ۶۰,۳۹۳ قربانی
8_ ایران ۵,۳۴۰,۶۵۶ مبتلا، ۱۱۵,۱۶۷ قربانی

9_ آرژانتین ۵,۲۲۹,۸۴۸ مبتلا، ۱۱۳,۸۱۶ قربانی
10_ کلمبیا ۴,۹۳۲,۹۹۸ مبتلا، ۱۲۵,۷۱۳ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه