واکنش رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ به اظهارات رئیس جمهور در خصوص جامعه پزشکی و کادر درمان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید موئد علویان به دنبال اظهارات ابراهیم رئیسی مبنی بر این که "رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به من گفت چهره‌های بسیجی و جهادی و انقلابی "در ایام کرونا" به بیمارستان‌ها رفته‌اند و به پزشکان و پرستاران یاد می‌دادند چگونه باید برای مردم کار کرد"در یادداشتی نوشت:

به نام خدای شاهد
همکاران عزیز حوزه سلامت، پزشکان، پرستاران و سایر عزیزان کادر درمان

همه گیری کرونا در سرتاسر جهان بحرانی بی نظیر آفرید، پیشرفته ترین کشورها هم دچار چالش های فراوان در سیستم های درمانی و بهداشتی خود شدند، اما در کشور عزیزمان، به رغم تمام کاستی ها و مشکلات، سیستم ارائه خدمات درمانی و بهداشتی ثانیه ای از فعالیت بازنیایستاد و اگرچه صدها شهید و ذه ها هزار بیمار و آسیب دیده از کادر درمان تقدیم آرمان "حفظ سلامت جامعه" شد اما در نهایت کرونای سرکش رام شد.


امروز اگر کرونا جانی نمی ستاند ، اصلی ترین دلیلش این است که همکاران ما جان دادند تا جان‌ها حفظ شود و واکسیناسیون گسترده علیه بیماری به مدد علم ممکن شد.

همکاران عزیز، سخنان اخیر ریاست محترم جمهور و فراموشی ایشان در اشاره به اصلی ترین حماسه آفرینان روزهای تلخ بحران که مورد تایید و اشاره مقام معظم رهبری و تمامی آحاد حاکمیتی و عمومی و داخل و خارج مرزها قرار گرفته مرا یاد این انداخت که ریشه کلمه انسان از نسیان یعنی فراموشی می آید و ‌چه زود این بشر فراموش کرد مرگ پرستاران و پزشکان و دستیاران فعال در عرصه خدمت رسانی به جامعه را از یاد نبرده ایم که زمانی برخی از همین مسئولان قرنطینه را قرون وسطایی خواندند در حالی که رهبر عزیز انقلاب خود پایبند به اصول بهداشتی بود و مراسم عزاداری ها و شبهای احیا را تک نفره اجرا می نمودند، اما همان زمان بودند کسانی که به نام دین مردم را به تجمع دعوت می کردند و از واکسن زدن منع می کردند. بودند کسانی که ترویج به رفتارهای غلط و غیرعلمی می کردند و با دستاوردهای علمی و نتیجه گیری های مبتنی بر شواهد مخالفت می کردند.

آقای رییس جمهور، قطعا توضیحاتی برای بیانات خود دارید و قاعدتا چون حاضران اصلی در سخنرانی شما طلاب و معممین بوده اند خواسته اید از زحمات احتمالی آنان تجلیل کنید، اما هیچ توضیح و توجیهی نمی تواند مردان و زنانی را که بیش از دو سال خودو خانواده های شان را در خطر قرار دادند تا دیگران درخطر نباشد را آرام کند.

اگرچه مردم شریف و قدردان کشورمان جانفشانی ها و ایثار کادر درمان را از یاد نبرده اند و قدردان تمام ان حماسه ها هستند، اما شما در مقام عالی ترین مقام اجرایی کشور در قبال گفته ها و عملکرد خود مسئول هستید. پیشنهاد می کنم هر چه زودتر از جامعه پزشکی و کادر درمان دلجویی و عذرخواهی کنید تا در دل آنها جای بگیرید و بدانید که اگر این اشتباه را اصلاح نکنید ادبیات شما در تاریخ ثبت خواهد شد.


دکتر سید موید علویان
استاد دانشگاه و رئیس هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ

روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

پایان پیام/

2 نظر

مطالب مشابه