تاکنون بیش از ۶۳۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۹۵ هزار و ۹۴۶ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۸,۹۰۷,۷۴۷ مبتلا، ۱,۰۹۱,۰۸۶ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۳۴,۳۷۶ مبتلا، ۵۲۸,۹۲۳ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۳۵۵,۶۹۴ مبتلا، ۱۵۶,۰۸۱ قربانی
4_ آلمان ۳۴,۸۸۸,۹۶۳ مبتلا، ۱۵۱,۸۷۷ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۰۵,۰۶۸ مبتلا، ۶۸۷,۳۷۶ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۱۹۴,۱۷۷ مبتلا، ۲۸,۸۹۹ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۷۹۸,۷۹۳ مبتلا، ۱۹۱,۶۸۱ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۱۷۲,۳۷۰ مبتلا، ۱۷۸,۱۹۴ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۸۱۴,۹۷۳ مبتلا، ۴۵,۹۴۶ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۳۲۴,۴۳۱ مبتلا، ۳۸۹,۰۸۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۵ هزار و ۱۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۲۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه