تاخیر در اجرای طرح دارویار سبب شد تا هزینه توسط مردم پرداخت شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسینعلی شهریاری گفت: بر اساس مصوبه مجلس دولت مکلف شده است که میزان پرداختی از جیب مردم در رابطه با خدمات درمانی و دارو نسبت به شهریور سال گذشته افزایش پیدا نکند، در حال حاضر برخی از داروها هنوز تحت پوشش قرار نگرفته اند. قرار شده است تا ۱۱۹ قلم داروی بدون نسخه تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و ۳۶۶ قلم داروی پرمصرف نیز هنوز تحت پوشش بیمه قرار نگرفته اند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: مجلس برای بیماران خاص پنج هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب کرده و این بودجه به بیمه سلامت اختصاص می یابد اما هنوز عملیاتی نشده است، کمبود در برخی داروها مانند آنتی بیوتیک کودکان وجود دارد که شخص رئیس جمهور به طور جدی پیگیر این مسئله است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: نه درصد ارزش افزوده، عوارض گمرکی و ارز از جمله مسائل پیش رو هستند و قرار بود که بانک مرکزی ۵۰۰ میلیون دلار بابت آن تخصیص دهد که هنوز پرداخت نشده است، طرح دارویار یک پروژه بزرگ است و میزان رضایتمندی مردم حدود ۸۰ درصد است. این طرح باید از اول سال جاری اجرا می شد که این تاخیر در اجرای آن سبب شده است تا هزینه توسط مردم پرداخت شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه