تاکنون بیش از ۶۳۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین طبق آمار پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر" از مجموع مبتلایان کووید در جهان ۲۳۵ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۲۲۳ مبتلا به قاره اروپا اختصاص پیدا می‌کند و اولین قاره با بالاترین مجموع بیماران کرونایی محسوب می‌شود.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۶ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه"به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۶۸۱,۴۴۸ مبتلا، ۱,۰۹۸,۳۸۷ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۶۲,۱۴۱ مبتلا، ۵۳۰,۵۰۹ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۹۷۱,۷۲۷ مبتلا، ۱۵۷,۴۲۹ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۸۸۴,۸۳۴ مبتلا، ۱۵۴,۷۸۵ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۹۷,۵۱۰ مبتلا، ۶۸۸,۴۴۴ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,مبتلا، ۹۱۹,۱۸۳ ۲۹,۴۲۰ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۹۳۰,۰۴۱ مبتلا، ۱۹۴,۷۰۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۶۴۲,۰۱۱ مبتلا، ۱۷۹,۴۳۶ قربانی

9_ ژاپن ۲۲,۷۰۶,۵۶۶ مبتلا، ۴۷,۰۶۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۴۶۸,۲۷۱ مبتلا، ۳۹۰,۶۴۹ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و ۵۰۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۰۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه