تاکنون بیش از ۶۷۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۶۵۳ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۷ هزار و ۹۵۲ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۴۲۵ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۸۲۳,۳۳۳ مبتلا، ۱,۱۲۸,۵۰۰ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۱,۸۸۴ مبتلا، ۵۳۰,۷۳۰ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۷۶,۷۴۸ مبتلا، ۱۶۳,۷۵۲ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۶۶۸,۳۸۴ مبتلا، ۱۶۴,۷۰۳ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۷۲۷,۵۷۵ مبتلا، ۶۹۶,۲۴۵ قربانی
6_ ژاپن ۳۱,۹۸۰,۸۷۸ مبتلا، ۶۵,۰۴۳ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۹,۹۸۲,۹۰۵ مبتلا، ۳۳,۱۸۵ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۴۱۵,۶۳۰ مبتلا، ۱۸۶,۴۸۸ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۴۳,۳۹۳ مبتلا، ۲۰۲,۱۵۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۸۲,۴۱۴ مبتلا، ۳۹۴,۶۱۰ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۱۶۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۳۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه