عدد مهاجرت پزشکان بالا نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رئیس‌زاده با اشاره به اینکه خروج هر نیروی تخصصی در هر حوزه‌ای که کشور به آن احتیاج دارد خسران است گفت: این نیاز در حوزه بهداشت و درمان شدیدتر است و حتی خروج یک پزشک از کشور هم ضرر بزرگی است.

وی ضمن اشاره به اینکه لازم است فضای کسب و کار جامعه پزشکی را فراهم، تعرفه‌های پزشکی را اصلاح و کرامت پزشکان را حفظ کنیم افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۲ عامل مسائل اقتصادی و حفظ کرامت بیشتر بر مهاجرت پزشکان موثر بوده و مسئولان باید فکر جدی برای رفع این موارد داشته باشند.

رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه شیب مهاجرت‌ها به سمت رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی در حال حرکت است و ما از این بابت نگرانی داریم ادامه داد: عدد مهاجرت پزشکان بالا نیست، اما از این جهت که به شدت به این افراد احتیاج داریم لازم است نسبت به این مسئله هوشیار و حساس باشیم.

رئیس‌زاده در پایان گفت: از تعرفه‌های پزشکی رضایت نداریم، باید قیمت واقعی تعرفه‌های پزشکی محاسبه و اعمال شود و دلیل عدم محاسبه درست تعرفه‌ها عدم اجرای قوانین بالا دستی است و اگر به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری عمل شود و مسئولان قوانین بالا دستی را اجرا کنند، مشکلات حل می‌شود. سلامت نیوز _ میزان

پایان پیام/

1 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.