بیماری‌های قلبی یکی از اصلی‌ترین علل مرگ و میر در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، تقی حلی‌ساز در آستانه برگزاری اولین کنگره توانبخشی قلبی، عروقی و ریوی اظهار داشت: این کنگره یازدهم و دوازدهم بهمن ماه سال جاری در سالن شهید قرضی بیمارستان میلاد تهران با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود و جدیدترین دستاوردهای علمی در زمینه توانبخشی قلبی، عروق و ریوی مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

حلی ساز در ادامه گفت:‌متخصصان و جراحان قلب، پرستاران، فیزیوتراپیست‌ها و متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی از جمله مخاطبان این کنگره بوده که از مباحث این کنگره می‌توانند بهره‌مند شوند.

وی افزود: بیمارانی که به دلایل مختلف دچار مشکلات قلبی شده از طریق توانبخشی قلبی عروقی و ریوی می‌توان به آنها کمک کرد که از چرخه زندگی و کار دور نشوند بنابر این احیای این توانبخشی در آنها بسیار حائز اهمیت است.

رئیس اولین کنگره توانبخشی قلبی و عروقی گفت: مراکز توانبخشی قلبی و ریوی در کشور هر چند که توسعه یافته ولی هنوز در این زمینه کمبود داریم و گسترش آن در کمک هر چه بیشتر به بیماران حائز اهمیت است. همچنین به دلیل شیوع بسیاری از بیماری‌های قلبی در کشور ما اهمیت به این مسئله حائز توجه است.

حلی ساز ادامه داد: ‌تنگی عروق کرونر قلب شایع‌ترین بیماری قلبی در دنیا و در کشور ما است همچنین اختلال و مشکل در عضله و دریچه قلب به دلایل مختلفی همچون عفونت،‌ ویروس و یا مشکلات مادرزادی سبب گرفتاری افراد می‌شود که در همه این بیماران از طریق توجه به توانبخشی قلبی و عروقی می‌توان کمک شایانی به آنها انجام داد.

به گزارش فارس وی در پایان بیماری‌های قلبی و عروقی را یکی از علل مرگ و میر اصلی ایرانیان برشمرد و گفت: فاکتورهای متعددی در بروز این بیماری نقش دارند ولی آنچه مسلم است این بوده که شیوه زندگی ناسالم، عدم تحرک و استفاده از غذای ناسالم در گسترش این بیماری حائز اهمیت است بنابر این افراد می‌توانند با توجه به این مسئله و همچنین تنظیم ساعات مناسب خواب و بیداری در جهت پیشگیری از این مشکل اقدام کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه