چهاردهمین کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدتقی جغتایی گفت: در این کنگره شاهد ارائه سخنرانی ها، پانل‌های تخصصی، مقالات و سایر تولیدات علمی در رشته‌ها و موضوعات مختلف در حوزه‌های علوم پایه، بالینی خواهیم بود، این کنگره فرصت مغتنمی است تا اساتید، صاحبنظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران، در سطح ملی و بین المللی، نقطه نظرات ارزشمند و تجارب گرانقدر خویش را در تمامی موضوعات زیر در حوزه پیشگیری، درمان و توانبخشی اعتیاد به اشتراک گذارند.

رئیس چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد ادامه داد: کنگره دانش اعتیاد که از سال ۱۳۸۵ راه اندازی شد، از جمله اولین نشست‌هایی بود که به طیف گسترده‌ای از علوم اعتیاد از مکانیسم‌های پایه تا سیاستگزاری‌ها و مسائل اجتماعی در ایران پرداخته است. این کنگره طی دهه گذشته به بزرگترین رویداد علمی در کشور و بزرگترین رویداد منطقه تبدیل شده است.

وی افزود: چهاردهمین کنگره دانش اعتیاد مفتخر است که برای اولین بار در تاریخ خود به انجمن بین المللی طب اعتیاد پیوسته و اولین نشست منطقه‌ای آسیایی در این زمینه را ایجاد کرده است که همراه کنگره و به صورت همزمان برگزار خواهد شد. محور ویژه کنگره امسال " فاصله بین علم و عمل: سازگاری با نیاز‌های نوظهور" است.به دلیل بحران کرونا کنگره امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود. 

جغتایی گفت: همچنین در کنگره پیش رو، یک برنامه ویژه به زبان انگلیسی در موضوعات پیشرفته دانش اعتیاد توسط سخنرانان شناخته شده از سراسر جهان برای مخاطبان بین المللی ارائه خواهد شد.این رویداد فرصتی عالی برای کارشناسان و درمانگران خواهد بود تا به طور مؤثر، به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه و کنترل و کاهش استفاده مواد مخدر، دانش خود را به روز کنند.

رئیس چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد درباره محورهای این کنگره گفت: پیشگیری، درمان و بازتوانی، کاهش آسیب، معنویت و کاهش تقاضای مواد، حمایت های اجتماعی و کاهش تقاضای مواد، سرمایه اجتماعی، مشارکت و مسئولیت مدنی و کاهش تقاضای مواد، قانونگذاری و سیاستگذاری در کنترل و کاهش اعتیاد، آموزش در اعتیاد، توانمندسازی و جامعه پذیری بهبودیافتگان، رفتارهای اعتیادی، مددکاری اجتماعی و مدیریت مورد درد کترل و کاهش اعتیاد، روانشناسی و اعتیاد، جامعه شناسی و اعتیاد از محورهای کنگره امسال است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: رفتارهای جنسی در مصرف مواد، اختلالات همراه روانپزشکی در اعتیاد ، مشکلات جسمی در مصرف مواد، پرستاری اعتیاد، درمان و بازتوانی در اعتیاد، مصرف الکل و عوارض آن، اعتیاد در گروه های خاص، اعتیاد و ابعاد فرهنگی، ارزیابی آزمایشگاهی و سنجش مواد، اعتیاد و مسائل اجتماعی، اعتیاد و مسائل قانونی، روان درمانی های اعتیاد، اعتیاد در کودکان و نوجوانان، ژنتیک و اپی ژنتیک، اعتیاد در زنان، ابعاد شناختی اعتیاد، بیولوژی  اعتیاد، رفتارهای اعتیادی، کاهش آسیب، سیاست ها و برنامه ها در کاهش تقاضا از دیگر محورهای این کنگره است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.