عواقب مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، میرمجید مصلایی اظهار داشت: در حوزه بین‌الملل این کنگره خوشبختانه توانستیم حمایت‌های علمی چندین انجمن معتبر بین‌المللی از جمله IFCC ، انجمن بیوشیمی ترکیه، انجمن بیماری‌های عفونی اروپا و انجمن آزمایشگاه‌های اروپا EFLM را جلب کنیم. 

مصلایی ادامه داد: مهمانان و سخنرانان خارجی این کنگره از کشورهایی همچون کانادا، ترکیه، هلند، انگلیس،‌افریقا، آمریکا،‌ایتالیا، فرانسه و آلمان حضور می‌یابند که جمعا حدود 16 مهمان هستند. 

وی با اشاره به اینکه این کنگره 29 فروردین تا اول اردیبهشت ماه سال 98 در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود،‌گفت: چندین کارگاه آموزشی نیز در حوزه آزمایشگاه برگزار خواهد شد. 

نایب رئیس سابق انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی گفت: آزمایشگاه بالینی و مسئولیت‌پذیری،‌تعهد اجتماعی،‌آزمایشگاه بالینی و پیوند اعضاء، آزمایشگاه بالینی و آلرژی، آزمایشگاه بالینی و علت‌شناسی ناباروری مردان و آزمایشگاه بالینی و ژنتیک از محورهای این کنگره است. 

وی تصریح کرد: آزمایشگاه بالینی و سم‌شناسی،‌ آزمایشگاه بالینی و سازمان‌های بیمه‌گر، آزمایشگاه بالینی و استانداردهای ملی و چالش‌ها و راهکارها، بررسی مسائل صنفی آزمایشگاه‌ها و همچنین موضوع اخلاق و حقوق در آزمایشگاه بالینی از دیگر محورهای اصلی این همایش است. 

مصلایی در ادامه با  اشار به اینکه بقایای آزمایشگاه بالینی در بحران، عفونت‌های بیمارستانی و عفونت‌های منتشره قارچی از دیگر محورهای این کنگره به شمار می‌رود، گفت: امروزه عفونت‌های بیمارستانی در سراسر دنیا فراگیر شده و مقاومت میکروبی در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها مساله‌ جدی است. 

به گزارش فارس دبیر بخش بین الملل کنگره ارتقاء خدمات آزمایشگاهی در پایان گفت: مصرف خودسرانه آ‌نتی‌بیوتیک و فروش آزاد و بدون نسخه آن در داروخانه‌ها به مقاومت میکروبی دامن زده که آزمایشگاه در شناسایی و مدیریت عفونت بیمارستانی می‌تواند نقش موثری داشته باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه