ایمپلنت یک درمان لاکچری نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، علیرضا پرهیز  در آستانه برگزاری نهمین دوره این همایش که همزمان با هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان فک و صورت ایران برگزار می‌شود اظهار کرد: این همایش و کنگره ۳۰ بهمن‌ماه تا ۳ اسفند ماه‌ سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود که در این همایش و کنگره آخرین دستاورد‌های علمی و تغییرات مربوط به جراحی‌های فک و صورت توسط اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.
 
پرهیز ادامه داد: در حال حاضر یکی از شایع‌ترین جراحی‌های فک و صورت زیبایی است و پس از آن ایمپلنت و بازسازی فکی آمار زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.
 
وی افزود: از آنجایی که امروزه میانگین افزایش سنی افراد بیشتر شده و امید به زندگی به ۸۰ سال رسیده است استفاده از ایمپلنت برای افراد می‌تواند در بهبود کیفیت زندگی آن‌ها بسیار موثر باشد.

دبیر نهمین همایش بین المللی ایمپلنت خلیج فارس با اشاره به اینکه موضوع بی‌دندانی یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های دوران سالمندی است، گفت: استفاده از دندان‌های مصنوعی برای فرد سبب مشکلاتی است که در ایمپلنت وجود ندارد همچنین بی دندانی سالمندان را با محدودیت در مصرف برخی از مواد غذایی مواجه می‌کند؛ بنابراین می‌توان با استفاده از ایمپلنت کمک موثری به این افراد کرد.
 
پرهیز تاکید کرد: درمان ایمپلنت یک درمان لاکچری و فانتزی نیست، ایمپلنت در حال حاضر یک درمان ضروری به شمار می‌رود و اکثر افراد از جمله بیماران دیابتی در صورت کنترل بیماریشان می‌توانند از این درمان بهره‌مند شوند.
 
وی اضافه کرد: افراد مبتلا به دیابت در صورتی که بیماریشان را کنترل نکنند نه تنها برای ایمپلنت مناسب نیستند بلکه کاندیدای هیچ درمانی نخواهند بود.
 
دبیر نهمین همایش بین المللی ایمپلنت خلیج فارس گفت: امروزه با استفاده از موضوع بازسازی فکی می‌توان برای بخش زیادی از افراد که امکان ایمپلنت برای آن‌ها با محدودیت مواجه است، اقدامات مناسب درمانی انجام داد.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نهمین همایش بین المللی ایمپنت خلیج فارس همزمان با هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان فک و صورت ایران ۳۰ بهمن‌ماه تا ۳ اسفندماه‌سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه