جراحی دیجیتال عوارض پزشکی ناشی از ایمپلنت را کاهش می‌دهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، محسن عباسی در هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان، فک و صورت اظهار داشت: امروزه در درمان ایمپلنت همچون سایر حوزه‌های پزشکی تکنولوژی‌های نوین به آن راه یافته که تکنولوژی دیجیتال از جمله این موضوعات است.

عباسی به کاربرد فناوری دیجیتال در درمان ایمپلنت اشاره کرد و گفت: با استفاده از این روش می‌توانیم اقدامات موثر و مفیدتری را برای بیمار انجام دهیم و برای این اقدام یکسری رادیوگرافی، عکس و قالب از بیماری می‌گیریم و آن را به سیستم نرم‌افزاری پیشرفته ارائه داده تا مدل سه‌بعدی از فک و صورت در کامپیوتر طراحی تا قبل از اینکه درمان واقعی ایمپلنت را انجام دهیم درمان مجازی صورت گیرید.

وی افزود: با استفاده از درمان مجازی می‌توان ابعاد استخوان، فاصله تا عصب و سینوس و ... به صورت کامل ارزیابی کرد، با این روش آزمون و خطا در فضای مجازی صورت گرفته و در جراحی واقعی بدون اینکه خطری بیمار را تهدید کند ایمپلنت برای آن صورت می‌گیرد.

به گزارش فارس این متخصص جراحی دهان، فک و صورت خاطرنشان کرد: گاهی پزشکان هزینه ناچیزی کمتر از 10 درصد هزینه کل ایمپلنت را برای بهره‌مندی از این تکنولوژی دریافت می‌کنند و گاهی نیز هزینه‌ای دریافت نمی‌شود ولی نکته حائز اهمیت این بوده که زمانی که بیمار نسبت به مزایای جراحی دیجیتال آگاه شود و بداند عوارض ایمپلنت به شدت کاهش می‌یابد خود آن راغب به انجام این مسئله است.

پایان پیام/

مطالب مشابه