جایگاه ویژه جراحان فک و صورت ایران در غرب‌ آسیا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، بهزاد رهسپار در هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران که صبح امروز در هتل المپیک برگزار شد، درباره رشته جراحی دهان، فک و صورت اظهار کرد: این رشته پلی ارتباطی بین علوم دندانپزشکی و علوم پزشکی را ایجاد کرده است و جایگاهی ویژه در کشور دارد.

وی افزود: خوشبختانه امروزه نحوه خدمات‌دهی جراحی‌های دهان، فک و صورت در کشور گسترش پیدا کرده است به گونه‌ای که وقتی فردی با ناهنجاری‌های فک و صورت متولد می‌شود باید از بدو تولد تا کهنسالی تحت درمان قرار بگیرد، به همین منظور ما شعار کنگره امسال را از بدو تولد تا کهنسالی همراه با جراحی فک و صورت انتخاب کرده‌ایم.

گفتنی است در ادامه محمد بیات رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران اظهار کرد: انسان‌ها از لحظه تولد تا دوران کهنسالی با رشته جراحی دهان، فک و صورت درگیر هستند، این رشته در گذشته محدود‌تر بود، اما در طول ۵۰ سال اخیر خوشبختانه این رشته گسترش پیدا کرده است.

وی افزود: ما اکنون در کشور بیش از ۳۰۰ جراح دهان، فک و صورت داریم بنابراین همه مراکز استان‌های ایران دارای جراح دهان، فک و صورت هستند؛ ۱۱ مرکز آموزشی هم در کشور در حوزه جراحی‌های دهان، فک و صورت فعالیت می‌کنند، ما در رشته جراحی‌های دهان، فک و صورت پس از دوره تخصص ۵ دوره فلوشیپ برای دانشجویان این رشته برگزار می‌کنیم.

رئیس کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران در پایان یادآور شد: استاد‌های جراحان دهان، فک و صورت ایران در منطقه غرب آسیا مجرب هستند، ما در ایران در رشته جراحی دهان، فک و صورت با مراکز خوب دنیا همکاری‌های بین‌المللی را آغاز کردیم و امیدواریم که از ظرفیت‌هایمان بتوانیم بیشتر استفاده کنیم و در جهت ارتقای این رشته گام برداریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه