صادرات داروهای زیستی داخل به ۱۷ کشور دنیا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مصطفی قانعی اظهار کرد: یکی از افتخارات و پیشرفت‌های ایران در حوزه علمی، تربیت نسلی زیستفناور است که این متخصصان جوان توانسته اند خلأ موجود در کشور در زمینه تولید محصولات زیستی را پر کنند. یکی از این بخش‌های قابل توجه، تولید داروهای زیستی است که رشد ایران در این حوزه بسیار شتاب گرفته است.

قانعی ادامه داد: رشد علمی کشور در حوزه داروهای زیستی قابل توجه است، کسی تصور نمی‌کرد ایرانی که روزی یک کشور واردکننده داروهای زیستی بود، به یک صادرکننده تبدیل شود و داروهای تولیدی در داخل، به ۱۷ کشور صادر شود.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: صرفه‌جویی ارزی ناشی از تولید این داروها در کشور حدود یک میلیارد دلار در سال است، اکنون داروهای زیستی در صدر داروهای وارداتی به کشور قرار دارند و برنامه ستاد این است که تا سه سال آینده همین میزان واردات را هم با تولید داخلی تأمین کنیم.

وی افزود: وقتی از یک محصول صحبت می‌کنیم، یعنی دانش مربوط به آن نیز در کشور شکل گرفته است.

به گزارش ایسنا قانعی در پایان گفت: زمانی‌که از دانش حرف می زنیم یعنی نیروی انسانی دانشمند را در کشور در اختیار داریم که باید از این نیروی عظیم انسانی به خوبی بهره بگیریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه