ایمپلنت،درمانی که باعث حفظ استخوان فک می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، سیدعلیرضا پرهیز در هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران در ارتباط با مسئله ایمپلنت اظهار کرد: ایمپلنت امروزه موفق‌ترین درمان در دندانپزشکی به شمار می‌رود، زمانی این روش لوکس و تجمل‌گرایانه بوده و قشر ثروتمند از آن بهره‌مند می‌شدند.
 
پرهیز ادامه داد: ایمپلنت امروزه جزو درمان‌های پایه دندانپزشکی است و هدف از انجام آن از تأمین دندان به بهبود کیفیت زندگی فرد تبدیل شده است.
 
وی با اشاره به اینکه ایمپلنت نیاز فرد را که دچار از دست رفتن دندان شده تأمین می‌کند، گفت: زمانی این مسئله مطرح بود که اگر دندان فرد دچار مشکل شد اگر به هر طریقی آن را نگه دارند بهتر است، ولی الان مشخص شده که دندانی که سبب عفونت‌های متعدد و لق شدگی شده است بهتر است حذف شود چرا که آسیب به استخوان فک می‌رساند.

دبیرعلمی هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران تأکید کرد: تعلل در انجام ایمپلنت سبب از دست رفتن فرصت درمان ساده خواهد شد و درمان را با پیچیدگی همراه می‌سازد.
 
پرهیز افزود: دندان‌های مصنوعی متحرک هستند و افراد مسن زمانی که در دهان آن‌ها گذاشته می‌شود به دلیل حرکت دندان‌ها روی فک تحلیل استخوانی بروز می‌یابد در حالی که ایمپلنت باعث حفظ استخوان فک می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه مزایای ایمپلنت بسیار زیاد است گفت:‌ توصیه ما پزشکان به ویژه برای جوان‌تر‌ها این است که نسبت به دندان‌های از دست رفته در زمان مناسب اقدام کنند تا به مرور شاهد تحلیل استخوان فک در آن‌ها نباشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه