دقیق‌ترین روش بررسی بیماری پروستات
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون، مهیار غفوری در حاشیه کنگره تازه‌های سونوگرافی و اقتصاد رادیولوژی در ارتباط با سونوگرافی سه بعدی اظهار داشت: بیماری‌های پروستات در همه دنیا از جمله ایران هم نوع خوش خیم و بدخیم آن شایع است لذا انجام تصویربرداری از پروستات بسیار صورت می‌گیرد.

غفوری ادامه داد: قبلا سونوگرافی ترانس رکتال پروستات دقیق‌ترین روش بود ولی در سالیان اخیر مشخص شد ام آر‌ آی دقیق‌ترین روش بررسی پروستات است.

وی افزود:‌ متخصصان اورولوژی خط اولین مراجعین بیماران مبتلا به مشکل پروستات هستند که امروزه این متخصصان بیماران را نسبت به انجام ام‌آر‌ آی پروستات توصیه می‌کند البته این موضوع باید توسط دستگاه‌های باکیفیت انجام گیرد و پروتکل‌های لازم رعایت گردد تا تصویر خوبی به دست ما برسد.

به گزارش فارس این استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران در پایان گفت: اگر در انجام ام‌آر آی مشکوک به بدخیمی پروستات باشیم  باید بیوپسی صورت گیرد که قبلا این روش از طریق بیوپسی سیستماتیک بود ولی امروزه روش فیوژن بیوپسی انجام می‌گیرد که در واقع پس از تطابق ام‌ آر آی با سونوگرافی تحت گایدسونو از منطقه مشکوک پروستات نمونه‌برداری می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه