اختلالات اسکلتی و عضلانی شایع به سنین کودکی و نوجوانی رسیده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج عبداللهی روز سه شنبه در آستانه برگزاری سومین کنگره بین المللی و همچنین سی‌امین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران، افزود: اختلالات اسکلتی و عضلانی شایع مانند درد کمر، شانه و گردن حتی به سنین کودکی و نوجوانی رسیده که علت آن عدم تحرک کافی، عادات غذایی نامناسب و استفاده بیش از حد از بازیهای کامپیوتری، موبایل و تبلت است.

دبیر علمی سومین کنگره بین المللی و سی امین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ادامه داد: اختلالات اسکلتی و عضلانی که به دلیل عدم تحرک کافی به وجود آمده سبب چاقی نیز می‌شود، استاندارد ورزش هفتگی برای هر فرد عادی حدود 3 ساعت در هفته است که در کشور ما این رقم بطور متوسط کمتر از 60 دقیقه در هفته است.

وی افزود: از طرفی نیز با افزایش میانگین سنی در کشور بیماری هایی همچون آرتروز مفاصل و سکته مغزی افزایش یافته که این مساله ضرورت توسعه و ارتقای رشته فیزیوتراپی را نشان می دهد.

عبداللهی گفت: در کشور ما در حال حاضر میانگین سن ابتلا به سکته مغزی حدود 10 سال کمتر از میانگین جهانی است و از نظر شیوع، بعد از اوکراین بالاترین آمار سکته را به نسبت جمعیت در جهان داریم به طوری که روزانه حدود 450 نفر و سالانه حدود 160 هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند که بشدت نیاز به فیزیوتراپی و توانبخشی دارند.

دبیر علمی سومین کنگره بین المللی و سی امین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی با اشاره به برگزاری سومین کنگره بین المللی و همچنین سی‌امین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران افزود: انتقال تجربیات و ارائه آخرین دستاوردهای علمی مرتبط با فیزیوتراپی هدف اصلی برگزاری این کنگره خواهد بود و شعار امسال کنگره، کاهش درد، بازیابی عملکرد و حفظ کیفیت زندگی است.

وی تصریح کرد: مقالات متعددی از متخصصین داخلی و خارجی در این کنگره در قالب سخنرانی، پوستر، میزگرد و کارگاه های آموزشی ارائه می‌شود.

عبداللهی در مورد محورهای این کنگره گفت: درما‌ن‌های دستی و تمرین درمانی، فیزیوتراپی ورزشی، فیزیوتراپی اختلالات کف لگن و فیزیوتراپی اختلالات اسکلتی عضلانی، سالمندان و کودکان از جمله مباحث مورد بحث است. همچنین فیزیوتراپی در بیماری‌های مغز و اعصاب و بیماریهای قلبی تنفسی، تحریک الکتریکی مغز و اخلاق حرفه ای نیز از دیگر محورهای این کنگره به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا دبیر علمی سومین کنگره بین المللی و سی امین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی در پایان با اشاره به اینکه‌ در این کنگره حدود 60 مقاله به صورت سخنرانی و 100 مقاله به صورت پوستر ارایه خواهند شد، گفت:همه مقاطع فیزیوتراپی، متخصصین مغز و اعصاب، پزشکان عمومی، طب فیزیکی، ارتوپدی همچنین سایر رشته های مرتبط همچون کار درمانی، ارتوپدی فنی و پرستاری می‌توانند از مباحث مورد ارائه در این کنگره و امتیاز بازآموزی آن بهره مند شوند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.