افزایش حقوق بیش از ۳۰ درصد با تعرفه ۱۰ درصدی جبران نمی‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مصطفی انوری، در حاشیه برگزاری سی امین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران در مرکز همایش‌های رازی، با بیان اینکه استقبال از کنگره امسال نیز مانند سال‌های گذشته خوب بود و ۷۰۰ نفر ثبت نام داشتیم، اظهار داشت: بیماری‌های شایع، سمپوزیوم‌ها و معرفی کیس از جمله برنامه‌های کنگره امسال است.

نایب رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به اینکه بررسی مشکلات صنفی جامعه متخصصین داخلی از دیگر بخش‌های کنگره است، افزود: عدم تطابق بین درآمد و هزینه‌های پزشکی از جمله مشکلات این عرصه است که با توجه به افزایش هزینه‌ها و تورم، هیچ گونه سنخیتی باهم ندارند.

وی با تاکید به اینکه دخل و خرج تطابق ندارند ادامه داد: علت این مشکل به عدم تفکر تصمیم گیرنده‌ها مربوط می‌شود که گویا در جامعه زندگی نمی‌کنند.

انوری گفت: افزایش حقوق بیش از ۳۰ درصد با تعرفه ۱۰ درصدی جبران نمی‌شود که این مشکل برای پزشکانی که نسخه نویس هستند، بیشتر دیده می‌شود.

نایب رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران ادامه داد: از دیگر مشکلات صنفی جامعه متخصصین داخلی این است که برخی از انجمن‌ها که رده‌های بالای وزارت بهداشت نفوذ دارند نمی‌گذارند متخصصین داخلی، آنچه را که آموزش دیده‌اند انجام دهند.

به گزارش مهر وی در پایان با تاکید به اینکه متخصص داخلی طی دوره چهار ساله رزیدنتی آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی و…، را آموزش می بیند ولی اجازه فعالیت در این عرصه‌ها را ندارد، یادآور شد: متأسفانه سازمان‌های بیمه گر به شدت با این مسئله مقابله می‌کنند در حالی که اگرکوریکولوم تصویبی وزارتخانه را اجرا نمایند، حقی از متخصصین داخلی ضایع نمی‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه