فیزیوتراپیست ها از حق سختی کار محرومند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پرهام پارسانژاد، در نشست خبری سومین کنگره بین المللی و سی امین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران، اظهار داشت: بعد از سه دهه، کنگره فیزیوتراپی ایران جزو قدیمی ترین کنگره‌های علوم پزشکی به شمار می‌رود که هر سال بی وقفه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به ثبت نام بیش از دو هزار شرکت کننده برای کنگره امسال، گفت: در کنگره امسال همچون سال‌های گذشته نمایشگاهی از تجهیزات فیزیوتراپی و ورزشی با حضور ۱۱۰ شرکت برپا می‌شود که نیمی از شرکت‌ها، داخلی هستند.

دبیر اجرایی کنگره انجمن فیزیوتراپی ایران با انتقاد از وزارت بهداشت که هنوز برای دکترای حرفه‌ای و تخصصی فیزیوتراپی جایگاهی قائل نیست، افزود: هر چه زمان بیشتر طول بکشد، یاس و ناامیدی جامعه فیزیوتراپی را فرا خواهد گرفت و در نهایت منجر به خروج این افراد از کشور می‌شود.

پارسانژاد همچنین از اینکه فیزیوتراپیست ها از حق سختی کار محروم هستند، به شدت گلایه کرد و گفت: فیزیوتراپیست‌ها در معرض خطر اشعه و مشکلات اسکلتی عضلانی ناشی از جابجایی بیماران هستند و هنوز تدابیر خاصی از سوی مسئولین مربوطه برای این مشکل در نظر گرفته نشده است. همچنین فیزیوتراپیست‌ها از حق سختی کار هم محرومند.

به گزارش مهر عضو هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران در پایان تبعات خروج نخبگان فیزیوتراپی از کشور را متوجه نظام سلامت و مردم دانست و گفت: در شرایطی که کشور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند، خروج فیزیوتراپیست ها برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، علاوه بر اینکه باعث می‌شود ارز زیادی از کشور خارج شود، مردم را از دریافت خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی محروم می‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه