درحال حاضر هیچ مشکلی در زمینه پانسمان بیماران EB  نداریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جمشید کرمانچی در واکنش به خبر کمبود پانسمان میپلکس برای بیماران ای‌بی، گفت: طبق پیش‌بینی که از سال گذشته برای تامین پانسمان میپلکس داشتیم، پانسمان باکیفیت و خوبی در بین بیماران توزیع شده است و در حال حاضر هم در کشور وجود دارد.

 مشاور معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر  از نظر تامین پانسمان میپلکس حداقل تا اواخر سال جاری مشکلی نداریم و به میزان کافی و با کیفیت خوب در کشور وجود دارد، بنابراین درباره پانسمان بیماران ای‌بی در حال حاضر هیچ مشکلی نداریم.

وی با تاکید بر اینکه به هر حال از آنجایی که منبع پانسمان میپلکس خارجی است، با مشکلاتی در زمینه تامین آن مواجه بودیم، افزود: البته خوشبختانه با کمک همکاران‌مان در سازمان غذا و دارو توانستیم این موضوع را برطرف کنیم و در حال حاضر حداقل تا پایان سال جاری پانسمان در کشور وجود دارد. در عین حال همچنان در حال بررسی و انجام پیش‌بینی‌های لازم برای تامین پانسمان برای سال آینده هستیم.

به گزارش ایسنا رمانچی در پایان گفت: در سال گذشته و در مقطعی مشکلی در تامین پانسمان میپلکس منتشر شد که پیامی که در حال حاضر در شبکه‌های مجازی پخش شده است، مربوط به پارسال و مشکلات آن مقطع است. بنابراین در حال حاضر پانسمان میپلکس طبق روند سابق به صورت رایگان برای بیماران ارسال می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه