وقت اساتید در بیمارستان‌های آموزشی هدر می‌رود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کاظم عباسیون در حاشیه برگزاری چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران در مرکز همایش های رازی، در ارتباط با وضعیت امکانات تشخیصی پزشکی در کشور گفت: امکانات تشخیصی پزشکی در کشور، در شهرهایی مثل تهران در حد کافی و مدرن وجود دارد. به طوری که یک جراح اعصاب در فرانسه برای ام آر آی کمر درد که باید به تایید یک پزشک دیگر برسد، بین سه هفته تا یک ماه نوبت بیمار است، اما در تهران به قدری مراکز ام آر آی وجود دارد که در مدت ۴ ساعت، ام آر آی روی میز پزشک است.

نایب رئیس جامعه جراحان ایران ادامه داد: ممکن است که این امکانات در اقصی نقاط کشور به شکلی که در تهران است، نباشد، اما در رشته جراحی اعصاب، این امکانات به اندازه نیاز وجود دارد.

عباسیون از هدر رفت وقت اساتید در بیمارستان‌های آموزشی انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر چون گفته شده به تعداد جراحی‌هایی که در این بیمارستان‌ها انجام می‌شود، اساتید کسب درآمد می کنند، وقت آنها صرف درمان شده و از آموزش دستیاران عقب می مانند.

به گزارش مهر وی در پایان اضافه کرد: برای برون رفت از این شرایط، باید بیمارستان‌های آموزشی رایگان شود و هر کسی توان مالی بیشتری دارد، به سایر بیمارستان‌ها مراجعه کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه