دخالت اصناف در شرح وظایف و حوزه خدمات اپتومتری
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عبدالله فرزانه، با اشاره به برگزاری بیست و دومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران با همکاری جامعه اپتومتری و گروه اپتومتری دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی، مشهد و زاهدان، اظهار داشت: کنگره امسال در روزهای ۲۳ تا ۲۵ مرداد ۹۸ در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی بیست و دومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران ادامه داد: این کنگره در راستای اهداف انجمن علمی که مهم‌ترین آن تبادل تجربیات و دستاوردهای علمی و عملی محققین، اساتید و پژوهشگران و انتقال این تجارب ارزشمند به دانشجویان و فارغ التحصیلان است، برگزار می‌شود.

وی افزود: در کنگره امسال بیش از ۶۰ سخنرانی علمی در قالب پنل‌های تخصصی و سه کارگاه عملی خواهیم داشت. همچنین تعدادی مقاله به عنوان پوستر انتخاب شده است. پوسترهای کنگره، برای اولین بار به صورت دیجیتالی با استفاده از نمایشگرهایی که در طبقه اول نصب می‌شود، نمایش داده خواهد شد.

فرزانه با اشاره به حضور بیش از ۵۰ شرکت در نمایشگاه جانبی کنگره، گفت: این شرکت‌ها در زمینه تجهیزات پزشکی، لنز، فریم و عدسی عینک فعالیت می‌کنند.

دبیر اجرایی کنگره تاکید کرد: بدون همیاری و همکاری شرکت‌های حامی امکان برگزاری کنگره‌های سراسری با این وسعت و عظمت امکان پذیر نیست، نمایشگاه جانبی فرصت مغتنمی است تا همکاران ضمن آشنایی با تجهیزات جدید در حوزه خدمات اپتومتری، ساخت و ارائه عینک طبی بتوانند وسایل و اقلام مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

وی به برگزاری مجمع سالیانه انجمن علمی اپتومتری ایران در روز دوم کنگره اشاره کرد و افزود: در این مجمع علاوه بر گزارش مالی و عملکرد انجمن، در خصوص چالش‌های پیش روی اپتومتری از قبیل دخالت اصناف در امور مربوط به عینک طبی و انگیزه انجمن چشم پزشکی برای ورود و دست اندازی به شرح وظایف و حریم اپتومتری بالاخص ساخت و ارائه عینک طبی، بحث و تبادل نظر خواهد شد، همچنین گزارش کاملی از اقداماتی که توسط تشکل‌ها به ویژه انجمن علمی اپتومتری در این زمینه صورت گرفته است، ارائه خواهد گردید.

فرزانه ادامه داد: امید است مسئولین ذی ربط در وزارت بهداشت تصمیماتی بگیرند که در آینده نزدیک اختلافات بین رشته‌ای مرتفع شده و فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف بتوانند در حوزه اختیارات خود فعالیت نمایند. انتظار جامعه بزرگ اپتومتری از مسئولین این است که این معضل را برطرف کنند تا اپتومتریست ها بتوانند با آرامش خاطر، خدمات بینایی دقیق‌تر و کامل‌تری به جامعه ارائه کنند.

به گزارش مهر دبیر اجرایی بیست و دومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران در پایان با اعتقاد به اینکه وحدت، یکپارچگی و یکدلی، رمز موفقیت هر جامعه‌ای محسوب می‌شود، گفت: از تمام اپتومتریست های کشور با هر گرایش و سلیقه‌ای دعوت می‌کنم با شرکت حداکثری خود، عظمت و شکوه اپتومتری ایران را به نمایش گذارند.

پایان پیام/

مطالب مشابه