بهترین زمان مشاوره برای بهداشت دهان کودک پیش از تولد است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پریسا عارف هدف از برگزاری این کنگره را ارتقا سطح علمی و پژوهشی متخصصان این رشته عنوان کرد و اظهار کرد: در این کنگره نگاه ویژه‌ای به آخرین تحقیقات و دستاورد‌های بومی نیز شده است.

دبیر اجرایی هجدهمین کنگره دندانپزشکی کودکان محور اصلی کنگره را دندانپزشکی کودکان مبتنی بر شواهد عنوان کرد و افزود: نیاز امروز دندانپزشکی، ارتباط موثر بین تحقیقات و کار‌های بالینی است، دندانپزشکی مبتنی بر شواهد و استفاده آگاهانه از آخرین تحقیقات در دسترس، برای درمان کودکان است. 

وی گروه‌های هدف را جامعه متخصصان دندانپزشکی کودکان و سایر دندانپزشکان علاقمند و فعال در این حیطه عنوان کرد و ادامه داد: در این همایش به زمینه‌های دیگری، چون پیشگیری، ارتودنسی، صدمات دهان و دندان نیز پرداخته شده است.

عارف وظایف دندانپزشک کودکان را برقراری سلامت دهان از بدو تولد تا دوران نوجوانی عنوان کرد و گفت: این وظایف شامل همه کودکان از جمله کودکان نیازمند به مراقبت خاص می‌شود و بهترین زمان مشاوره برای درمان کودک پیش از تولد است در این زمان آموزش‌های مناسب در زمینه بهداشت و تغذیه به کودک داده می‌شود.

این متخصص دندانپزشکی کودکان گفت: اولین دیدار کودک با دندانپزشک پس از رویش اولین دندان و قبل از یک سالگی است و یک ارتباط مداوم و موثر بین دندانپزشک و کودک سبب پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های دهان و دندان می‌شود چرا که در این ملاقات ها، دهان کودک معاینه می‌شود و دندانپزشک درباره چگونگی تمیز کردن دهان کودک به خصوص در دوره شیرخوارگی، توضیح می‌دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: همچنین در مورد زمان شروع فلوراید، به کارگیری خمیر دندان و نوع آن، مصرف قطره آهن و سایر دغدغه‌های مادران در این زمینه توضیح داده می‌شود، امتیاز بازآموزی کنگره ۲۰ امتیاز برای تمامی دندانپزشکان کودکان است.

پایان پیام/

مطالب مشابه