سال آینده ارز اختصاص یافته به صنعت دارو تبدیل به ارز نیمایی می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ناصر ریاحی با اشاره به اختصاص ارز نیمایی یا دولتی به صنعت داروسازی اظهار کرد: اکنون ارز اختصاص یافته برای تولید دارو یا واردات آن با ارز ۴۲۰۰ تومانی است و قیمت تمام شده دارو نیز بر اساس همین ارز دولتی محاسبه می‌شود.

رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو و عضو هیات نمایندگان اتاق تهران ادامه داد: تصور می‌کنم که برای سال آینده ارز اختصاص یافته به صنعت دارو تبدیل به ارز نیمایی شود که این اتفاقی مبارک است، اگر بیمه‌ها به صنعت داروسازی کمک کنند اختصاص ارز نیمایی برای تولید و واردات دارو خوب بوده است.

وی افزود: البته بر خلاف تصور برخی‌ها اختصاص ارز دولتی به صنعت دارو باعث ایجاد فساد نشده است، کمترین فساد در ارز‌های دولتی مربوط به صنعت داروسازی است، زیرا قیمت تمام شده دارو در دست وزارت بهداشت بوده و احتمال فساد در این حوزه بسیار کم است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو و عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در پایان اضافه کرد: با توان علمی دانشمندان ایرانی و تکنولوژی حال حاضر کشور می‌توانیم ۳ درصد دارو‌های وارداتی را در داخل کشور تولید کنیم و معتقدم که کشور در این خصوص با هیچ مشکل جدی روبرو نیست، البته  تولید برخی از دارو‌ها در ایران توجیه اقتصادی ندارد و به همین دلیل از انواع وارداتی آن بهره می‌گیریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه