افراد بالای ۷۵ سال ۱۰ درصد نامنظمی‌های ضربان قلب دارند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود اسلامی در افتتاحیه بیست و یکمین کنگره بین المللی های قلب و عروق در برج میلاد تهران، اظهار داشت: تلاش کرده ایم هر سال کنگره تازه های قلب و عروق، کامل تر و پر بارتر از سال های قبل برگزار شود و کنگره امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست. 

وی افزود: برنامه های علمی کنگره توسط ۲۷۰ نفر از اساتید و دانشمندان اجرا می شود، تمامی برنامه های علمی به صورت همزمان در ۹ سالن ارائه می شود که ۲ سالن اختصاصی پرستاری نیز خواهیم داشت.

دبیر انجمن آترواسکلروز ایران از برنامه "سینمای قلب" برای اولین بار در کنگره امسال خبر داد و افزود: ایده سینمای قلب، امسال شکل گرفته است که در این برنامه، منتخبی از جراحی های قلب و عروق که از سطح 6 بیمارستان مختلف کشور تهیه شده است، در دو سالن برای شرکت کنندگان پخش می شود.

اسلامی به خطرات بیماری های قلبی اشاره کرد و گفت: نامنظمی‌های ضربان قلب یا آریتمی‌های قلبی، یکی از شایع ترین بیماری های قلب و عروق است که در دو دسته ساده و خطرناک تقسیم بندی می‌شود، هرچه سن فرد بیشتر باشد احتمال نامنظمی‌های ضربان قلب نیز افزایش می‌یابد.

وی اظهار کرد: افراد بالای ۷۵ سال ۱۰ درصد نامنظمی‌های ضربان قلب دارند، نامنظمی ضربان قلب، سبب نارسایی عضله قلب و حتی سکته مغزی می‌شود، ۳۰ درصد سکته‌های مغزی ناشی از نامنظمی ضربان قلب است، برای درمان این عارضه روش‌های دارویی و غیردارویی وجود دارد که اگر روش‌های دارویی جواب نداد اصولاً به سراغ درمان‌های غیر دارویی می‌رویم.

به گزارش مهر دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق در پایان اضافه کرد: داروهای ضد لخته و ضد انعقادی همچون وارفارین پیش از این برای بیماران دچار نامنظمی ضربان قلب استفاده می‌شد که الان داروهای جایگزین نیز به بازار آمده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه