نخستین همایش ملی هوش مصنوعی در تصویر برداری پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نخستین همایش ملی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی توسط آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و همکاری شبکه هوش مصنوعی برگزار می‌شود. این رویداد گامی برای ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه است. برگزاری آکادمی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی، کارگاه‌های آموزشی عملی هوش مصنوعی در نورورادیولوژی، سخنرانی و انتشار پوستر مقالات بخش‌هایی از این همایش ملی است. 

برگزاری آکادمی هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشکی به عنوان یک رویداد بین‌المللی است که زیر نظر انجمن اروپایی انفورماتیک تصویربرداری پزشکی (EuSoMII) در ایران برگزار می‌شود و در آن به مهم‌ترین مفاهیم پایه و کاربردی هوش مصنوعی در رادیولوژی و سایر تصویربرداری‌های پزشکی پرداخته می‌شود. 

همچنین در این همایش ۳ کارگاه عملی با موضوعات هوش مصنوعی در نورورادیولوژی با استفاده از متلب، به‌کارگیری هوش مصنوعی بدون نیاز به برنامه‌نویسی و هوش مصنوعی در نورورادیولوژی با استفاده از پایتون برگزار می‌شود که در آنها پس از معرفی اجمالی مبانی تئوریک، راهنمای گام به گام تنظیم یک الگوریتم در محیط‌های مربوطه ارائه و با استفاده از نمونه‌های واقعی تا پایان روز تمرین‌های عملی متعدد برای کسب تجربه عملی در طراحی شبکه‌های هوش مصنوعی اجرا می‌شود.

ارائه ۲۰ مقاله برای ارائه شفاهی و ۱۵ مقاله برای ارائه پوستر نیز از دیگر برنامه‌های این رویداد است. در این همایش غرفه‌های نمایشگاهی برای ارائه دستاوردهای شرکت‌های فعال در حوزه انفورماتیک تصویربرداری و داده‌پردازی در حوزه سلامت در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. 

به گزارش ایرنا آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با هدف پاسخگویی بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش‌بنیان در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه