تولید داروهای نوترکیب جهت ترمیم بافتها و تسریع بهبود زخم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، صادق حسن نیا اظهار داشت: محصولات نوترکیب که با دستکاری‌های ژنتیک و تغییرات DNA در موجودات مختلف همراه است موجب تحول عظیمی در تنوع فرآورده‌های دارویی مورد مصرف شده‌است.

وی افزود: تولید داروهای نوترکیب جهت ترمیم بافتها و در تسریع بهبود زخم موثراست، تولید این نوع دارو در مرحله حیوانی تمام شده و اکنون منتظر آغاز بررسی های بالینی هستیم. این دارو به صورت ژل روی زخم قرار گرفته و به بیماران دیابتی ،زخم های بستر و مزمن کمک قابل توجهی در بهبود زخم خواهد کرد.

سخنران نوزدهمین کنگره انجمن پریودونتولوژی ایران ادامه داد: فرآورده‌های دارویی نوترکیب مولکول هایی با وزن مولکولی بالا هستند و عملکرد آن‌ها راندمان بالاتری نسبت به مولکول های داروهای شیمیایی دارد ؛چراکه مولکول هایی از جنس طبیعت هستند.

وی افزود: همواره کار تحقیق و توسعه در دنیا ادامه دارد و قصد ما این است که در حوزه زیست فناوری از جمله ۱۰ کشور برتر دنیا شویم، تصریح کرد: قرار است تا سال آینده مگاپروژه ساخت داربستهای هوشمند بایواکتیو بافتی "داربست با قابلیت فعال شدن سلول برای ترمیم بافت" با همکاری دو دانشگاه هامبورگ آلمان، دانشگاه usc آمریکا و همکاری دانشگاه تربیت مدرس  را به مرحله اجرایی برسانیم.

به گزارش مهر حسن نیا در پایان اضافه کرد: توانمندی ایران در زمینه تولید دارو باعث شده است با وجود مشکلات فراوانی که در تامین داروی کشور وجود دارد، هیچ‌گاه کمبود محسوسی در این حوزه نداشته باشیم که این موضوع نشان‌دهنده توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان است.

پایان پیام/

مطالب مشابه