باید مراکز جامع سرطان را در سراسر کشور به طور عادلانه توزیع کنیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، منصور انصاری درباره محور‌های اصلی کنگره اظهار کرد: ما در این کنگره به موضوع سرطان سینه و باروری در مبتلایان به این سرطان می‌پردازیم همچنین سرطان دستگاه گوارش و پروستات را مورد بررسی قرار می‌دهیم، پیشگیری و غربالگری سرطان سینه بسیار اهمیت دارد، سن ابتلا به سرطان سینه کاهش پیدا کرده است و بیشتر زنان در سنین فعال به این سرطان دچار می‌شوند، بنابراین فعالیت اجتماعی آن‌ها تحت الشعاع قرار می‌گیرد. 

وی درباره میزان اثربخشی درمان سرطان افزود: در اثربخشی میزان درمان سرطان نوع سرطان و اینکه بیمار در چه مرحله‌ای از بیماری به پزشک مراجعه می‌کند، بسیار اهمیت دارد به طوری که سرطان سینه در مراحل اولیه به طور کامل درمان پذیر است، اما به علت اینکه غربالگری خوبی در زمینه سرطان سینه در کشور وجود ندارد و اینکه گاهی این بیماری نادیده گرفته می‌شود، بیماری آن‌ها شدت پیدا کرده است.

دبیر علمی کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی ادامه داد: ما باید بتوانیم مراکز جامع سرطان را در سراسر کشور به طور عادلانه توزیع کنیم تا بیماران شهرستانی مشکل اقامت در شهر‌های بزرگ را نداشته باشند. تومور‌های مغزی با درجه بالا، سارکوم و ملانوم از جمله سرطان‌های سخت هستند، ما باید کاری کنیم تا دارو‌های شیمی درمانی و تجهیزات پرتودرمانی در مراکز استان‌های کشور در دسترس باشند. امروزه ما تنها چند مرکز جامع محدود در زمینه درمان سرطان در ایران داریم.

انصاری گفت: سرطان به معنای پایان زندگی نیست از جمله مشکلاتی که در حوزه درمان سرطان در کشور وجود دارد می‌توان به نبود پوشش بیمه‌ای برای برخی دارو‌های ایرانی تولید شده در شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان در ادامه کامبیز نوین دبیر اجرایی کنگره درباره مهمانان خارجی کنگره اظهار کرد: در این کنگره ما از کشور‌هایی مانند آمریکا، ایتالیا، اسپانیا و همچنین قاره اروپا سخنران‌هایی مدعو داریم. امسال بیش از ۲ هزار نفر از متخصصان آنکولوژیست و جراح در این کنگره حضور دارند، نرم افزار اختصاصی کنگره، در کنگره امسال قابل نصب بر روی گوشی‌های تلفن همراه است همچنین متخصصان آنکولوژیست، پزشکی هسته‌ای و جراحی سرطان حداکثر امتیاز بازآموزی را در کنگره دارند.

پایان پیام/

مطالب مشابه