پتانسیل بالای کشور در صنعت آرایشی و بهداشتی برای تبدیل شدن به یکی از قطب‌های خاورمیانه
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عبدالعظیم بهفر در افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه بین المللی فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، شوینده، سلولزی و صنایع وابسته اظهار کرد: صنعت آرایشی و بهداشتی رو به رشد است. طبق آمار میانگین رشد این صنعت از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۳ حدود ۴.۵ درصد تخمین زده شده است، عناوین ارگانیک، طبیعی، گیاهی و حلال امروز در صنعت آرایشی رشد بسیار داشته است و می‌تواند سرعت رشد صنعت کازمتیک یا آرایشی بهداشتی را چند برابر کند.

مدیرکل اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به افزایش مصرف محصولات آرایشی، بهداشتی در ایران و جهان گفت: تغییر سبک زندگی و به دنبال آن افزایش مصرف فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی می‌تواند فرصتی برای اشتغال زایی باشد، پتانسیل بالایی در صنعت آرایشی و بهداشتی کشور برای تبدیل شدن به یکی از قطب‌های خاورمیانه وجود دارد، خوشبختانه میزان تولید و صادرات در ۲ سال گذشته روند رو به رشدی داشته است.

وی افزود: با توجه به تجربه جدید در حوزه صنعت کازمتیک، شرکت‌های بزرگ در این حوزه سالانه ۸۰ ماده اولیه جدید تولید و ۲۵ درصد فرآورده‌های خود را با فرمول بازنویسی و طراحی جدید وارد بازار می‌کنند. باید توجه داشت که تنوع در فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی یک بحث جدی است. از همه دست اندرکاران می‌خواهم به تولید و بازنویسی فرمول طراحی جدید و به منظور وارد کردن مواد اولیه جدید تحقیقات و اقداماتی داشته باشند تا بتوانیم در صنعت کازمتیک در منطقه خودنمایی و رشد کنیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان بهفر در پایان گفت: باید امور را برون سپاری کنیم تا شاهد تسهیلاتی برای واردات ماده اولیه و صادرات آن باشیم. ایجاد رویکرد "محدودیت در واردات" به جای "ممنوعیت واردات" می‌تواند در این حوزه کمک کننده باشد موضوعی که در جلسات با ستاد مبارزه با قاچاق کالا مطرح شده است. یکی از موضوعاتی که باعث پر رنگ شدن قاچاق می‌شود؛ نبود شبکه‌های توزیع آرایشی و بهداشتی است البته بر طرف کردن برخی موازی کاری‌ها، به رشد این صنعت کمک کننده خواهد بود، همراهی با تولیدکنندگان دانش بنیان و استارتاپ‌ها و به کارگیری جوانان در صنعت کازمتیک به رشد این صنعت کمک می‌کند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.