سهم سوختگی الکتریکی در کشور کمتر از ۱۰ درصد است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید حمید صالحی، در آستانه برگزاری نهمین کنگره کشوری سوختگی اظهار داشت: کنگره امسال با شعار "آسیب های سوختگی الکتریکی و چالش های پیش رو"، در روزهای اول تا دوم اسفند ۹۸ در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود، رویکرد کنگره امسال متوجه سوختگی الکتریکی است، ادامه داد: در این کنگره، راهکارهای پیشگیری و روش های جدید درمان های سوختگی الکتریکی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

دبیر علمی نهمین کنگره کشوری سوختگی ادامه داد: سهم سوختگی الکتریکی در حوادث سوختگی کشور کمتر از ۱۰ درصد است، متاسفانه آنچه در سوختگی های الکتریکی مهم است، اینکه بیشتر مرگ و میرها در صحنه برق گرفتگی رخ می دهد، هر چند سوختگی الکتریکی نسبت به سایر سوختگی ها از شیوع کمتری برخوردار است، اما با ضایعات و مشکلات منجر به ناتوانی فرد آسیب دیده همراه است. به طوری که بالای ۳۰ درصد موارد به قطع عضو می انجامد.

وی به از کار افتادگی و تحمیل بار مالی به اقتصاد سلامت و کشور به عنوان دیگر تبعات سوختگی الکتریکی اشاره کرد و افزود: مطالعاتی که انجام شده، نشان می دهد بیشتر افرادی که دچار این نوع سوختگی ها می شوند، کارگران ساختمانی هستند که اغلب آنها از پوشش بیمه ای مناسبی برخوردار نیستند. و این حوادث، هزینه های زیادی به خانواده فرد آسیب دیده و جامعه تحمیل می کند.

به گزارش مهر صالحی در پایان بر ضرورت توجه به امر پیشگیری و رعایت نکات ایمنی در محیط کار تاکید کرد و گفت: متاسفانه توجه به ایمنی محیط کار در کشور تقریبا مغفول مانده است. لذا، به نظر می رسد که دستگاه هایی مثل وزارت نیرو، شهرداری ها و...، باید نسبت به موضوع ایمن سازی محیط کار توسط کارفرما حساس باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه