واکنش آیت‌الله جوادی آملی به کتاب‌سوزی تبریزیان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، این کنگره با محوریت تحول اخلاق پزشکی در گام دوم انقلاب اسلامی با حضور پزشکان و متخصصین سراسر کشور با محورهای تحول نوآوری در آموزش پزشکی ،کمیته های اخلاق بیمارستانی و راهنمای اخلاق حرفه ای نظام پزشکی به مدت سه روز و تا ۱۸ بهمن ادامه خواهد داشت.

آیت الله جوادی آملی در پیام تصویری خود به هفتمین کنگره اخلاق پزشکی گفت: ممکن است جاهلی حجر و سنگی بردارد بر گوهری بزند و آن را به خیال خود بشکند، اما نه بر ارج آن جاهل افزوده شد می شود و نه بر قیمت سنگ افزوده می شود و نه ارزش آن جوهر کم می شود.

این مرجع تقلید افزود: اگر کسی خدای ناکرده به فن شریف پزشکی اهانت کرد یا کتاب دانشوران فن شریف پزشکی را حرمت ننهاد و سنگی برداشت و به این کتاب و کتابت زد، نه ارجی پیدا کرد نه بر ارزش سنگ افزود نه از ارزش آن کتاب کم کرد.

در  این کنگره ،کارگاه های آموزشی اخلاق در طب سنتی، اخلاق در آموزش، کمیته های اخلاق بیمارستانی، اخلاق دندانپزشکی، پیوند اعضا و برخی دریگر از موضوعات مرتبط برگزار می شود.

براساس گزارش این گزارش، هفتمین کنگره اخلاق پزشکی صبح پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه با سخنرانی سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور رسمی افتتاح می‌شود. ایرنا

پایان پیام/

1 نظر