۳ گروه پزشکی مجاز به انجام جراحی بینی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمید محمود هاشمی در آستانه برگزاری هجدهمین کنگره سالانه جراحان فک و صورت در باره جراحی بینی، اظهار داشت: انحراف بینی و اختلال در تنفس، تقاضا برای زیبایی و همزمان مراجعه بیماران به جراحان فک و صورت برای انجام جراحی بینی است.

مدیر گروه جراحی فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: البته جراحی بینی گاهی تنها به دلیل دست‌یابی به زیبایی بیشتر درخواست آن توسط بیمار انجام می‌گیرد و هرچند زیبایی ملاک اصلی در زندگی مشترک افرادی نیست ولی می‌تواند افزایش اعتماد به نفس فرد را در صورتی که به درستی انجام شود به همراه داشته باشد.

وی افزود: بدشکلی ظاهری بینی و فرم‌های آن قابل رفع است، جراحان پلاستیک، جراحان گوش و حلق و بینی و جراحان فک و صورت سه گروهی هستند که مجازند جراحی بینی توسط آنها انجام گیرد ولی برای سایر گروه‌ها از آنجایی که در کوریکلوم آموزشی آنها مدنظر نبوده مجاز  به انجام جراحی بینی نیستند.

هاشمی گفت: آمار دقیقی در مورد انجام جراحی بینی در کشور نداریم و بعید می‌دانم آمار آن بیش از میانگین جهانی باشد، هزینه جراحی بینی در بیمارستان های دولتی ۳ تا ۵ میلیون تومان و در بخش خصوصی بیشتر است، سن مناسب جراحی بینی ۱۸ سال است و برای سنین قبل از آن انجام جراحی بینی برای بیماران توصیه نمی‌شود در مورد عوارض جراحی بینی نیز باید این مسئله را مد نظر قرار داد که هیچ جراحی بدون عارضه نیست همانند اینکه رد شدن از خیابان نیز بدون حادثه و ۱۰۰ درصد مطمئن نخواهد بود.

به گزارش مهر مدیر گروه جراحی فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان اضافه کرد: مهم ترین عوارض احتمالی جراحی بینی اختلال تنفسی و یا خونریزی بینی می تواند باشد که بیماران با انتخاب پزشکی حاذق و با تجربه می‌توانند تا حد زیادی از بروز این عوارض جلوگیری کنند.

هجدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان فک و صورت ایران از تاریخ ۲۹ بهمن الی ۲ اسفند ۹۸ در محل هتل المپیک برگزار می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه