تکنولوژی‌های نوین آزمایشگاهی برای نخستین بار عرضه می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کمال الدین باقری با اشاره به نقش کنگره ارتقاء کیفیت در توسعه خدمات آزمایشگاهی، اظهار داشت: بدون شک یکی از جاذبه‌های کنگره ارتقاء کیفیت نمایشگاه جانبی آن است. حضور بالغ بر 170 شرکت فعال در حوزه آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و آسیب شناسی در این نمایشگاه آن را تبدیل به بزرگ ترین نمایشگاه دستگاه‌ها و ملزومات آزمایشگاهی در ایران کرده است که در طول برگزاری کنگره بیش از ده هزار بازدید کننده دارد.

دبیر اجرایی کنگره ارتقاء کیفیت ادامه داد: حضور مدیران شرکت‌های خارجی در غرفه‌های نمایندگان آنها در ایران بیانگر اهمیت بخش نمایشگاهی کنگره است. همچنین حضور حداکثری شرکت های تولید کننده و تامین کننده اقلام آزمایشگاهی ایران، این فرصت را به همکاران آزمایشگاهی می‌دهد تا از یک طرف مشکلات خود را مستقیم با آنها در میان بگذارند و از طرف دیگر قدرت انتخاب بیشتری را برای خرید اقلام مورد نیاز داشته باشند. 

وی افزود: معمولا تکنولوژی‌های نوین آزمایشگاهی نیز برای نخستین بار در این نمایشگاه عرضه می‌شود، کنگره ارتقاء کیفیت به میعادگاه آزمایشگاهیان کشور تبدیل شده است و این امر بدین خاطر بوده است که انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی همواره در پی تعامل و همکاری با سایر انجمن‌ها و نیز شرکت‌های فعال در حیطه خدمات آزمایشگاهی بوده است.

باقری گفت: همواره سعی کرده‌ایم که جهت نیل به ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی کشور به عنوان هدف اصلی کنگره از اساتید برتر و مسئولین تصمیم گیر در حوزه امور آزمایشگاهی کشور دعوت به عمل آوریم تا علاوه بر افزایش غنای علمی کنگره جنبه های اجرایی خدمات آزمایشگاهی نیز مورد توجه قرار گیرد. 

 دبیر اجرایی کنگره ارتقاء کیفیت در ارتباط با نقش برگزاری نمایشگاه در تامین نیازهای آزمایشگاهی کشور تصریح کرد: واقعیت امر این است که بسیاری از مسؤولین آزمایشگاه‌های دولتی و خصوصی برای برآورده کردن نیازها و برطرف کردن مشکلات مربوط به تهیه کیت ها و تجهیزات مورد استفاده خود به این نمایشگاه مراجعه می‌کنند. مدیران شرکت ها نیز از طریق گفت‌وگو با مشتریان خود از بیشترین فروش سال بهره‌مند می شوند. وجود مذاکرات فشرده، تنوع در غرفه‌های نمایشگاهی و تراکم بالای جمعیت بازدید کننده در این بخش حاکی از استقبال مخاطبین است. 

وی در خصوص شعار "کیفیت را پاپانی نیست" اظهار کرد: تمامی مسؤولین ادوار کنگره همواره این شعار را سرلوحه فعالیت خود قرار داده و در صدد اجرای بالاترین سطح کیفیت در کنگره بوده اند. برگزاری هرچه با شکوه تر جشنواره‌های حکیم جرجانی و دانشجویی، بهبود فرآیندهای مربوط به ثبت نام و افزایش رضایتمندی شرکت کنندگان که در نظر سنجی های ادوار مختلف کنگره ثبت شده است، حاکی از موفقیت در این امر بوده است. در کنگره پیش رو نیز شاهد تغییرات مثبتی در این راستا خواهیم بود و امیدواریم که انجام این تحولات نقطه عطفی در برپایی کنگره ارتقاء کیفیت باشد.

به گزارش فارس باقری در پایان ضمن قدردانی از زحمات تمامی دست اندرکاران کنگره‌های پیشین که موجب به وجود آمدن بزرگ‌ترین گردهمایی علمی و صنفی خانواده علوم آزمایشگاهی کشور شده‌اند گفت: امسال سعی کرده‌ایم با جمع بندی نظرات و پیشنهادات شرکت کنندگان کنگره های قبلی، کاستی‌ها را برطرف و شاهد برپایی کنگره ارتقاء کیفیت با حال و هوایی تازه باشیم.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.