رشد جمعیت ایران رو به منفی شدن است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، غلامرضا محسنی با اشاره به اینکه ۷۵ تا ۸۰ درصد جانباختگان حوادث ترافیکی را مردان تشکیل می دهند، گفت: ضرورت پیشگیری از حوادث ترافیکی و مسائل مربوط به این موضوع در کنگره سلامت مردان به صورت کامل مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

دبیر علمی چهارمین کنگره سلامت مردان در آستانه برگزاری چهارمین کنگره سلامت مردان و دوازدهمین کنگره مرکز تحقیقات سلامت گفت: این کنگره ۳۰ بهمن تا دوم اسفند ۹۸ با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته دانشگاه ها ی سراسر کشور برگزار می‌شود و تفاوت شاخص آن با دوره‌های گذشته مباحثی بوده که علاوه بر بار علمی آن پرداختن به مشکلات عمده مملکت بوده و راحل های عملی و علمی برای جامعه مفید و اثربخش خواهد بود.

وی افزود: سه محور اصلی این همایش موضوع سلامت مردان و حوادث ترافیکی، سلامت مردان و جمعیت، سلامت مردان و بیماری های پروستات است.تا کنون حدود ۳۰۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره واصل شده و ۸۰ مورد از آنها جهت ارائه برگزیده شده است. همچنین در طول سه روز برگزاری کنگره ۱۷ پانل، ۱۰ کارگاه آموزشی و یک ارتباط زنده با جراحان اروپا "ایتالیا" خواهیم داشت و موضوعات به صورت کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

محسنی گفت: حدود ۷۵ درصد از جانباختگان حوادث ترافیکی درون شهری و ۸۰ درصد از جانباختگان تصادفات برون شهری مردان هستند، برگزاری این کنگره پیام‌هایی را برای مردم و مسئولین، برنامه ریزان و حتی سیاستگذاران دارد و مدیران اورژانس کشور، مدیران بیمارستان ها و انجمن های آموزشی مربوطه نیز علاوه بر حضور فعال به نوعی از برگزاری این کنگره بهره مند خواهند شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به موضوع اهمیت رسیدگی به مصدومان تصادفات قبل از ورود به بیمارستان، حین درمان و بعد از ترخیص از بیمارستان و حتی مسئله سیاست ها از لحاظ ترافیک در این کنگره مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد افزود: محور دیگر این کنگره موضوع جمعیت و مردان است، چرا که ایران رو به سالمندی است و آمار تولد در کشور کاهش یافته و به عبارتی جمعیت ایران رو به منفی شدن است و اگر تهدیدات و خطرات این مسئله مورد ارزیابی قرار نگیرد ۲۰ سال آینده جمعیت ایران سالمند شده و خیلی فعال نخواهد بود بنابراین این موضوع موید ضرورت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب در این زمینه خواهد بود.

به گزارش مهر وی در پایان اضافه کرد: از دیگر موضوعات مورد بحث در کنگره موضوع سلامت مردان و پروستات است. با توجه به اینکه بیماری پروستات یک بیماری هزینه‌بر و آزاردهنده برای مردان محسوب می‌شود، در این کنگره تلاش شده با همکاری انجمن اورولوژی ایران مباحث کاملی را مورد بحث و گفتگو قرار دهیم تا با بررسی های علمی و راهکارهای مناسب و به موقع، از مشکلات ناشی از آن در مردان جلوگیری کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه