بیمارستان‌ها در اولویت توزیع "ماسک" و "محلول‌های ضدعفونی" هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، غلامحسین مهرعلیان با اشاره به مصرف ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تن محلول ضدعفونی‌کننده در سال‌های ۹۵ و ۹۶ گفت: این در حالی است که از اول اسفندماه امسال تا 12 اسفند ماه حدود ۹۰۰ تن محلول ضدعفونی‌کننده وارد بازار کشور شده است. این موضوع نشان‌دهنده تقاضای بالا در کشور برای این محلول‌های ضدعفونی کننده است از این میزان ۶۵ تا ۷۵ درصد برای مصرف بیمارستان‌ها و کادر درمانی و حدود ۳۰ درصد آن هم برای بخش خصوصی و داروخانه‌ها بوده است.

وی در خصوص ساماندهی عرضه مواد بهداشتی و ماسک به ویژه در داروخانه‌ها اظهار کرد: اولویت وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در گام اول محافظت از سربازان و مدافعان سلامت در بیمارستان‌ها و کادر درمانی است و تلاش می‌شود تا کادر درمانی را از هر نگرانی در این مورد خارج کنیم. بر همین اساس تلاش شد تا ذخیره و دپوی این مواد در مراکز درمانی افزایش یابد.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در پایان گفت: در گام دوم نیز ۱۰۰ شرکت جدید وارد مدار تولید در این حوزه شدند و فراورده‌های‌شان را از دو سه روز گذشته از طریق پخش‌های دارویی وارد بازار کردند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.