اتهام‌زنی به جای دفاع از فعالان صنفی
از آنجا که به جز نام رئیس کل سازمان نظام پزشکی تنها نام دیگری که مورد تهاجم فارس قرار گرفته، گروه «پزشکان و قانون» است، به خود حق می‌دهیم تا تصور کنیم آن سخنان بی پایه علیه ما گفته شده است.

از آنجا که گروه پزشکان و قانون به انسجام صنفی پایبند است، به آقای دکتر حسین بابایی اعلام می‌کند که هر چه سریعتر نسبت به شفاف‌سازی آنچه گفته‌اند و اینکه روی سخنشان با چه کس یا کسانی است، اقدام نمایند. در غیر این صورت گروه پزشکان و قانون خود را محق می‌داند که پاسخ درخور را به ادعاهای مطرح شده به شکل علنی منتشر نماید.

هییت اجرایی گروه پزشکان و قانون 

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

گفتنی است دکتر حسین بابایی در یادداشت خود تحت عنوان «راه صعب‌العبور اثبات انتفاع مردم از اجرايى شدن ارزش واقعى خدمات پزشكى»  آورده است:

سلام دوستان 

خبرگزارى فارس در گزارش مورخ سه شنبه مورخ ۱۶ اردیبهشت ۹۹ در بخش اجتماعى/ سلامت خود تحت عنوان " قلدرمآبی تکراری برخی اطبا در برابر قانون/ مصوبه دولت را اجرا نمی‌کنیم" با اشاره به بيانيه اعتراض‌آميز رييس كل سازمان نظام پزشكى به مصوبه هيات وزيران در باب تعرفه هاى تشخيصى و درمانى سال ٩٩، آنان را با واژه هاى "قلدر مآب"، "جامعه تافته جدا بافته" و " خود برتربين" نواخت. 

اين گزارش نه تحليل ! ، به تعبيرى كشيدن "شكل مار" در مقابل نوشتن كلمه " مار " است كه در مقوله ارزش خدمات سلامت  براحتى توسط افكار عمومى به روش تكرارىِ قرار دادن مردم در مقابل جامعه پزشكى پذيرفته مى شود.

در اين گزارش ناجوانمردانه كه به‌روش هاى ژورناليستى زرد حتى امتياز جانفشانى هاى جامعه پزشكى هم در بحران كرونا كشور ايزوله شده و از آن بعنوان فرصتى كه افراد سودجو از اين جامعه آنرا طلب مى‌كردند تا با افزايش تعرفه ها محتويات جيب مردم را به سمت خود متمايل سازند نام مى‌برد!

همكاران عزيزم براى تبيين ناكارآرمدى سياست گزاران حوزه سلامت در مقوله اقتصاد راهى طولانى و پرپيچ و خم در پيش داريم. 

احساس مى كنم رويكرد برخى دوستان و همكاران با تاختن به همه اركان سازمان و ايجاد هيجان در فضاى فكرى جامعه پزشكى در اين ميان فقط مصرف داخلى داشته باشد. اما حتى اگر بدليل عدم توفيق در انتخابات گذشته سازمان، از منظر رقابتى انتخابات ١٤٠٠ سازمان مقصد اين شواليه هاى معروف ما باشد، شايسته نيست با تقليد صداى مدافعان حقوق جامعه پزشكى و شعار تكرارى اما انگيزشى عدم تمكين مدنى، فاسيلاتور خوبى براى جا انداختن مقاصد اين قماش متفكران! مانند نويسندگان اين گزارش باشند! 

انتظار همه مشفقان واقعى جامعه پزشكى نه فقط همدلى و هم نوايى در پيمودن راه صعب العبور اثبات " انتفاع مردم از اجرايى شدن ارزش واقعى خدمات پزشكى" و " كوتاهى دولتمردان در تحقق يافتن حق مردم در داستان قانون بيمه همگانى و كاهش ساليانه پرداخت از جيب مردم در قوانين چهارم و پنجم و ششم توسعه كشور" است بلكه در موضوع انتخابات هم همكاران رقيب رويه يك بازى سالم “Fair play” را در پيش بگيرند. 

با احترام

پایان پیام/