شستن و ضدعفونی کردن ماسک‌های معمولی پزشکی اثربخشی آنها را از بین می‌برد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بابک پورقلیچ در خصوص اینکه در صورت مشاهده علائم کرونا باید چه اقدامی انجام داد گفت: طبیعی است که باید به نزدیکترین پزشکی که در دسترس هستند مراجعه کنیم که البته پزشکان عمومی یا پزشکان خانواده معمولا در درسترس‌ترین افراد برای مراجعه هستند همچنین می‌توان به مراکز 16 ساعته وزارت بهداشت که پزشک مقیم دارند تماس گرفته و مراجعه کرد.

عضو انجمن پزشکان عمومی ایران در خصوص استفاده از ماسک در حین رانندگی و پیاده روی گفت: استفاده از ماسک حین رانندگی در صورتی که تنها در اتومبیل باشیم نیازی نیست اما در حین پیاده‌روی نیز باید توجه داشت که فاصله فیزیک با سایر افراد رعایت شود، در صورت پیاده روی در امکن شلوغ استفاده از ماسک الزامی است.

وی در خصوص اینکه ماسک‌های سه لایه معمولی چه زمانی باید تعویض شوند افزود: ماسک‌های معمولی بسته به کیفیت یک الی سه ساعت می‌توانند کارایی داشته باشند اما پس از گذشت سه ساعت اثربخشی خود را از دست می‌دهند و در صورت استفاده طولانی مدت از ماسک ممکن است در صورت سرفه یا عطسه ویروس از ماسک عبور کرده و به سایرین انتقال یابد.

به گزارش فارس پورقلیچ در پایان اضافه کرد: توجه داشته باشید که شستن و ضدعفونی کردن ماسک‌های معمولی پزشکی اثربخشی آنها را از بین می‌برد و به نسبت بافت پارچه و جنس پارچه میزان محافظت آنها متفاوت است.

پایان پیام/

مطالب مشابه