مردم باید نسبت به تبعات ویروس کرونا بر روی سلامتی خود آگاه باشند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدحسن آصفری با اشاره به مسئولیت هر یک از هموطنان در مقابله با ویروس کرونا گفت: مساله‌ی شیوع ویروس کرونا امروز که به یک موضوع جدی تبدیل شده است و اگر به راهکارهای پیشگیری و کنترل این ویروس توجه نشود تاثیرات جدی‌ بر مسائل اجتماعی و اقتصادی جامعه برجای خواهد گذاشت. امروز همه ما در مبارزه با ویروس کرونا مسئول هستیم و اگر تلاش خود را برای ریشه‌کن کردن این ویروس به کار نبندیم با تاثیرات جدی آن به ویژه در بخش اقتصادی روبه‌رو خواهیم شد.

وی افزود: بی‌توجهی هر یک از شهروندان نسبت به مسئولیت خود در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نه تنها سلامت خود و خانواده‌اش بلکه سلامتی و جان سایر افراد جامعه را نیز به مخاطره می‌اندازد، هر یک از شهروندان مسئول هستند تا با استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تلاش خود را به کار بسته تا هرچه زودتر این بیماری جدی مرتفع گردد. عدم آگاهی شهروندان نسبت به مسئولیت اجتماعی خود و بی‌تفاوتی نسبت به آن سلامت کل جامعه را به خطر می‌اندازد. همه ما وظیفه داریم تا مسئولیت اجتماعی خود را برعهده گرفته و نسبت به ترویج رعایت پروتکل‌های بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا مطرح شده است کوشا باشیم.

نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه با اشاره به تبعات شیوع گسترده ویروس کرونا تصریح کرد: بی‌توجهی نسبت به مسئولیت اجتماعی خود و گسترش این ویروس می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور ما را با مشکل کمبود نقدینگی، بیکاری و تعطیلی صنایع رو به رو کند. از نظر بنده حتی لازم است تا محدودیت‌های قانونی لحاظ شده و افرادی که نسبت به مسئولیت اجتماعی خود بی‌تفاوت هستند، با قانون رو به رو شوند.

به گزارش ایسنا آصفری در پایان تاکید کرد: رسانه‌ها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و نقش بسزایی در آگاه سازی جامعه دارند. امروز وظیفه همه رسانه‌ها و مسئولان آگاه سازی مردم نسبت به تبعات ادامه دار شدن این ویروس است. مردم باید هم نسبت به تبعات این بیماری برای سلامتی آنان آگاه شوند و هم نسبت به تبعات منفی اقتصادی و امنیتی که می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور گریبانگیر جامعه شود. مردم باید با واقعیت‌ها رو به رو شده و رسانه‌ها نقش بسزایی در آگاه سازی مردم دارند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.