تاکنون نزدیک به ۶۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۴۷ میلیون و ۲۴ هزار و ۲۴۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۵.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۲۹۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۷ و ۶.۶ میلیون مبتلا، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون ایتالیا با بیش از ۶۰ هزار قربانی کرونا با اختلاف نزدیک از انگلیس در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۵۵ هزار و ایران نیز بیش از ۵۰ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۶ هزار و روسیه با بیش از ۴۳ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

۱_ آمریکا: ۱۵ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۴۶ مبتلا، ۲۹۰ هزار و ۴۴۳ قربانی
۲_ هند: ۹ میلیون و ۷۰۳ هزار و ۹۰۸ مبتلا، ۱۴۰ هزار و ۹۹۴ قربانی

۳_ برزیل: شش میلیون و ۶۲۸ هزار و ۶۵ مبتلا، ۱۷۷ هزار و ۳۸۸ قربانی
۴_ روسیه: دو میلیون و ۴۸۸ هزار و ۹۱۲ مبتلا، ۴۳ هزار و ۵۹۷ قربانی

۵_ فرانسه: دو میلیون و ۲۹۵ هزار و ۹۰۸ مبتلا، ۵۵ هزار و ۵۲۱ قربانی
۶_ ایتالیا: یک میلیون و ۷۴۲ هزار و ۵۵۷ مبتلا، ۶۰ هزار و ۶۰۶ قربانی

۷_ انگلیس: یک میلیون و ۷۳۷ هزار و ۹۶۰ مبتلا، ۶۱ هزار و ۴۳۴ قربانی
۸_ اسپانیا: یک میلیون و ۷۱۵ هزار و ۷۰۰ مبتلا، ۴۶ هزار و ۶۴۶ قربانی

۹_ آرژانتین: یک میلیون و ۴۶۶ هزار و ۳۰۹ مبتلا، ۳۹ هزار و ۸۸۸ قربانی
۱۰_ کلمبیا: یک میلیون و ۳۷۷ هزار و ۱۰۰ مبتلا، ۳۷ هزار و ۹۹۵ قربانی

به گزارش ایسنا براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، اسپانیا ، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه