بخشی از پرونده‌های قصور پزشکی ناشی از عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباس مسجدی آرانی درباره اقدامات و راهکارهای سازمان پزشکی قانونی کشور برای کاهش تعداد پرونده‌های قصور پزشکی اظهار کرد: زمانی که مردم عزیزمان شناخت خوبی از یک متخصص داشته باشند و برای اقدامات پزشکی نزد اهل فنی را که سواد و  مهارت لازم دارند، بروند، قطعاً آمار پرونده‌های قصور پزشکی کاهش پیدا می‌کند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: برخی اقدامات همچون "لیپولیز" و "لیپوساکشن" در راستای زیبایی است و برای انجام این اقدامات باید به اهل فن و متخصصان مربوطه آن مراجعه کرد.

وی با اشاره به پژوهشهای انجام شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور در پرونده‌های قصور پزشکی در سالهای گذشته، تصریح کرد: در این پژوهشها، بیشترین علت قصور را در رشته‌های مختلف آنالیز و استخراج کردیم و در این رابطه جلساتی را با برخی از مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی داشتیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پیشنهاد نخست ما این بود که در اولاً در کوریکلوم‌های آموزشی و در مواردی که نیاز است دستیاران و پزشکان آموزش بیشتری ببینند، برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

مسجدی بیان کرد: نکته دوم نیز رعایت اخلاق حرفه‌ای و پزشکی است زیرا بخشی از پرونده‌های قصور پزشکی ناشی از عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای و پزشکی است که امیدواریم همکاران عزیز ما به اخلاق حرفه‌ای و پزشکی بیش از پیش عمل کنند و مردم نیز توجهات لازم را نسبت به این موضوعات داشته باشند. باشگاه خبرنگاران پویا

پایان پیام/

مطالب مشابه